Screen & Sound Festival 2018

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 10 października 2018 - sobota, 13 października 2018

Słuchaj i patrz!

„Uruchom wyobraźnię i zacznij tworzyć!” – uczestnicy Screen & Sound Fest. – Let's See The Music po raz kolejny udowodnią, że muzykę można usłyszeć, poczuć i... zobaczyć. Tym razem kompozycje, które stały się ilustracją i inspiracją konkursowych filmów, napisane zostały specjalnie przez Jana A.P. Kaczmarka, Bartosza Chajdeckiego, Nikolę Kołodziejczyka i Dariusza Mazurowskiego, a inspiracją dla nich były Cztery pory roku Antonia Vivaldiego. W programie festiwalu znajdą się pokazy filmowe i interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci i dorosłych, zaś podczas gali finałowej w Kijów.Centrum zobaczymy nagrodzone wizualizacje oraz The Violin Show Bogdana Kierejszy, wirtuoza skrzypiec i multiinstrumentalisty. (Barbara Zając, miesiecznik Karnet)

PROGRAM:

10 października
Lastriko
18.00, „Jestem mordercą” reż. M. Pieprzyca, muz. Bartosz Chajdecki
20.00, „Całkowite Zaćmienie”, reż. A. Holland, muz. Jan A.P. Kaczmarek

11 października
Lastriko
18.00, „Bogowie”, reż. Ł. Palkowski, muz. Bartosz Chajdecki
20.15, „Marzyciel”, reż. M. Forester, muz. Jan A.P. Kaczmarek

12 października, 16.00-19.00
Lastriko
Warsztaty dla dorosłych: „Cztery pory roku w sztuce, muzyce…"
Część I: prelekcja popularno-naukowa na temat ikonografii czterech pór roku w sztuce od starożytności do współczesności. Na wybranych przykładach malarstwa, rzeźby i sztuki nowych mediów, prowadzący dokona przeglądu różnych sposobów personifikowania i wyobrażania pór roku na przestrzeni dziejów. Wykład zostanie wzbogacony o prezentację multimedialną z reprodukcjami omawianych dzieł.
Część II: warsztaty dla osób dorosłych, podczas których uczestnicy nauczą się jak stworzyć własne perfumy i kompozycję zapachową o nutce czterech pór roku. Każdy będzie miał za zadanie skomponować własny zapach na bazie olejków eterycznych oraz naturalnych składników a warsztaty opuści z własnoręcznie zrobionymi perfumami.

12 października, 21.00-24.00
Lastriko
Impreza intermedialna Screen & Sound Fest. 2018
Część I: Projekcja filmu niemego z muzyką na żywo - autorski DJset w wykonaniu Virtual Geishy (Asia Grochulska).
Część II: Impreza taneczna z DJ-em oraz wizualizacjami podczas której młodzi artyści i artystki z ASP w Krakowie będą wystawiać swoje prace intermedialne oraz wykonywać różnego rodzaju działania artystyczne (performance).
Muzyka na żywo: Virtual Geisha

13 października, 10.00-12.30
Kijów.Centrum
Warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci od 6 do 12 lat – czytaj TUTAJ!

13 października, 19.30-22.30
VI Gala Finałowa Festiwalu Screen & Sound Fest.
W programie najlepsze wizualizacje nagrodzone przez Jury oraz The Violin Show Bogdana Kierejszy, wirtuoza skrzypiec i multiinstrumentalisty. Towarzyszyć mu będzie 12-osobowy zespół instrumentalistów.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<