Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Pozostałe

Własność Miasta Krakowa, a zarazem dom jednej z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich w Polsce – Wisły Kraków (zespół ten jest trzynastokrotnym piłkarskim mistrzem kraju). Od 2008 roku stadion nosi imię jednej z ikon tego klubu – Henryka Reymana, który do dziś dzierży rekord w liczbie goli strzelonych w jednym sezonie ligowym: w 1927 roku strzelił aż 37 bramek!

Obecny obiekt jest trzecim domem „Białej Gwiazdy”. Pierwszy stadion powstał w 1914 roku przy ulicy Oleandry i przetrwał tylko rok – strawił go pożar. Kolejny powstał w bliskim sąsiedztwie dzisiejszego, jednak potężna burza, która przeszła nad Krakowem w 1946 roku, poważnie uszkodziła obiekt. Od maja 1953 roku siedziba klub znajduje się w obecnym miejscu. Stadion przechodził szereg modernizacji, w obecnym kształcie został ukończony w 2011 roku. Jego pojemność przekracza 33 tysiące miejsc siedzących. Stadion spełnia warunki najwyższej – czwartej kategorii UEFA.

Oficjalny rekord frekwencji na stadionie przy ulicy Reymonta wynosi 45 tysięcy widzów. Został ustanowiony w 1976 roku, kiedy Wisła Kraków podejmowała Celtic Glasgow w meczu I rundy Pucharu UEFA. Zgromadzeni w nadkomplecie kibice byli świadkami historycznego zwycięstwa gospodarzy, którzy pokonali Szkotów 2:0 i awansowali do kolejnej rundy zmagań.

Obiekt otwarty podczas meczów. Po wcześniejszym umówieniu z przedstawicielem klubu możliwe także zwiedzanie stadionu, więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.wisla.krakow.pl/page?slug=zwiedzanie-stadionu

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.