Folk Show w Jamie Michalika

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spotkanie z polskim folklorem, tradycją i kulturą ludową: poznaj piękno folklorystycznych tańców, śpiewu i strojów ludowych. W czasie przedstawienia można skosztować typowych polskich potraw. Przedstawienie odbywa się w Kawiarni Jama Michalika, zlokalizowanej w historycznej kamienicy zwanej Berezowską, zbudowanej w XV-wieku.

Muzyczne spotkanie z polskim folklorem łączy w sobie tradycję i kulturę naszego kraju. Występ zespołu folklorystycznego to połączenie wyjątkowych tańców, śpiewu i barwnych strojów ludowych.

Zespół składa się z profesjonalnych muzyków, pary tanecznej i lajkonika. Ich program w Jamie Michalika podzielony jest na dwie części. Pierwsza, w której prezentowane są narodowe tańce polskie oraz ludowe tradycje, jak np. legenda o lajkoniku i hejnał mariacki, trwa 25 minut. Druga część rozpoczyna się po zakończeniu konsumpcji dania głównego. W tym bloku muzycznym goście zabawiani są ludowymi przyśpiewkami oraz zapraszani do wspólnej zabawy tanecznej. Czas trwania: 25 minut. Barwne układy taneczne tworzone są przez zawodowego choreografa. Występy folklorystyczne odbywają się w kawiarni Jama Michalika, położonej w XV-wiecznej, historycznej kamienicy, przy ul. Floriańskiej 45 w Krakowie. Podczas przedstawienia podawane są tradycyjne polskie potrawy o bogatym smaku i aromacie, co jeszcze bardziej przybliża piękno i charakter polskiej kultury ludowej.

Koncerty odbywają się w każdą środę i sobotę.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.