Bóg mordu

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zrealizowana w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie sztuka znakomitej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy, znanej widzom w naszym kraju z wielu świetnie przyjętych inscenizacji jej wcześniejszych utworów. Napisany w 2007 roku Bóg mordu wyjątkowo zgodnie został uznany przez publiczność i krytykę za najlepszy tekst autorki.

Od 2006 roku wystawiono go kilkadziesiąt razy na scenach najbardziej prestiżowych teatrów, m.in. w Berliner Ensemble, na West Endzie czy Broadwayu. Zdobył też wiele liczących się nagród teatralnych, w tym Tony Award (Najlepsza Sztuka) i Laurence Olivier Award (Najlepsza Nowa Komedia), w 2009 roku. W 2011 miał premierę oparty na sztuce film fabularny „Rzeź” w reżyserii Romana Polańskiego. Główną przyczyną tej wielkiej popularności i sukcesów sztuki jest jej mistrzowsko skonstruowana fabuła – z pozoru niewinne spotkanie dwóch małżeństw w sprawie bójki ich synów stopniowo odsłania dramatyczne napięcia, przeradzając się w otwarty konflikt prowadzący do nieoczekiwanego finału. Sztuka stawia bardzo aktualne pytania o ukryte źródła agresji.

Grand Prix, nagroda aktorska dla Marty Konarskiej oraz II miejsce w głosowaniu publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia 2011 w Tarnowie.
Wyróżnienie specjalne za „godne uwagi partnerstwo w grze aktorskiej” na X Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, 2010.

  • reżyseria: Marek Gierszał
  • obsada: Marta Waldera, Rafał Dziwisz, Marta Konarska, Marcin Sianko

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<